2012-10-19

"Róża".

Zbierałam siły do oglądnięcia tego filmu miesiącami. Dziś się na to zdobyłam. Teraz nie opuszcza mnie jedna myśl: dzięki Bogu przyszło mi żyć w takich a nie innych czasach.
15 komentarzy:

 1. mam to samo!!!!!!!! chce i boje sie o psyche!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Film bardzo poruszający, ale przyznaję, że stwarzałam w swojej głowie już takie scenariusze "Róży", że ten, który w filmie został zrealizowany okazał się jednak jednym z lżejszych. Dobrze dla mnie.

   Usuń
 2. Ja dzisiaj byłam ns "Obławie". Mam podobne wrażenia jak Ty po "Róży". Bardzo polecam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odkąd zobaczyłam trailer marzę o tym, by zobaczyć "Obławę" w kinie. Niestety tutaj jest to niemożliwe i pozostaje mi czekać na dvd... Cieszę się, że film robi wrażenie.

   Usuń
  2. hehe tez w kinie trailer zrobil wrazenie

   Usuń
 3. Wraz z koleżankami chciałyśmy sobie swego czasu zrobić babski wypad. I tak się jakoś złożyło, że nie interesując się o czym jest film, trafiłyśmy na "Różę". W trakcie oglądania część z nas płakała, a część "oglądała" zasłaniając oczy. Po wyjściu z sali nie odzywałyśmy się do siebie chyba przez pół godziny, a dobry nastrój poszedł w zapomnienie. Mimo to, każda z nas była pod wrażeniem tego świetnego filmu. I na koniec pomyślałam to samo... Jak to dobrze, że przyszło mi żyć w takich a nie innych czasach...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja miałam inny problem. Tyle się oczytałam i osłuchałam na temat "Róży", że dzisiaj zanim w końcu usiadłam i za oglądanie tego filmu się zabrałam serce waliło mi jak szalone, głowa bolała z nadmiaru myśli. Zdecydowanie pomógł mi fakt, że mogłam się do tego seansu przygotować psychicznie. W mojej głowie powstawały już bowiem takie scenariusze "Róży", że to co zobaczyłam na ekranie odebrałam w miarę spokojnie.

   Usuń
 4. Oglądając' Różę' zastanawiałam się czy w ogóle chcę to oglądać , a z drugiej strony wiedziałam , że przestać już nie mogę.To jest film , po którym nie chce się rozmawiać.Sądzę , że dla Agaty Kuleszy musiała być to bardzo trudna rola, która (chyba) odciska ślad na psychice.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mi się tak wydaje, że taka rola nie zostawia aktora/ki obojętnym i nie odchodzi w zapomnienie, gdy już się ją zagra. Zresztą oglądałam kilka wywiadów, w których Kulesza o tej roli mówiła i mam wrażenie, że bardzo przeżywała jako kobieta granie takiej a nie innej postaci. Zresztą skoro na widzu Róża robi takie wrażenie to co dopiero na aktorce, która ją grała. Ciężka rola.

   Usuń
 5. To prawda... naprawdę mamy dużo szczęścia, że nie urodziłyśmy się kilkadziesiąt lat wcześniej. Nie oglądałam jeszcze "Róży", ale mam ją w planach.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakiś czas temu też pisałam o tym filmie...to ten po którym leży się i gapi przez chwilę w sufit...nie doceniamy tego co mamy na co dzień - narzekamy, marudzimy...a niektórzy kilkanaście lat wcześniej mieli o wiele gorzej...ja wiem, że nie wytrzymałabym psychicznie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też jestem pewna, że nie dałabym psychicznie rady. Choć podobno wojna i sytuacje skrajne wyzwalają w ludziach niesamowite wprost pokłady siły i energii po to by walczyć o życie... Na szczęście nie musimy się o tym przekonywać na własnej skórze.

   Usuń
 7. A ja dalej nie obejrzałem i dalej nie wiem czy obejrzę. Boję się, że "Róża" jest to film za ciężki dla mnie. Owszem lubię kino, które potrafi mną telepnąć i skłonić do refleksji, ale nie do przesady. Może kiedyś nadejdzie ten czas, ale na pewno nie teraz. Pozdrawiam i zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kapitalny film, zostaje na długo w pamięci. Chyba najlepszy polski film ostatnich paru lat.

  OdpowiedzUsuń
 9. Film jest świetny. Jeden z lepszych w historii polskiej filmografii ostatnich lat.
  Mam dokładnie takie same odczucia jak ty. Dziękuję za to, że żyję własnie teraz.

  OdpowiedzUsuń