2011-03-03

"Harry Potter i komnata tajemnic" J. K. Rowling.

Bardzo dobra literatura dziecięca i młodzieżowa. To chyba największy komplement jaki mogę powiedzieć o serii książek o Harrym Potterze. Pomimo, że nie połknęłam tej części tak szybko i z takim samym zachwytem jak za pierwszym razem, nie zmienia to zupełnie mojego zdania na temat tej i innych książek opowiadających o młodym czarodzieju.
W tej części Harry z wielkimi trudnościami, ale jednak powraca do Hogwartu. I tym razem mury szkoły dla czarodziejów szykują mu nie tylko pełen wachlarz niespodzianek, ale również multum kłopotów i pułapek. Harry rozmawia z wężami, ucieka przed ogromnymi pająkami, latającymi kaflami i razem ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi, Ronem i Hermioną próbuje rozwiązać zagadkę nie tylko okropnych głosów słyszanych przez Harry'ego, ale również zagadkę Komnaty Tajemnic i skrywającego się w niej potwora, który petronifikuje uczniów Hogwartu...

"Harry Potter i komnata tajemnic" to porywająca lektura. Jestem tego pewna, zresztą doświadczyłam tego porwania kilka lat temu, kiedy czytałam tą książkę po raz pierwszy. Tym razem jednak trochę się zmęczyłam czytając tą część Potterowskiej sagi, a to dlatego, że znam tą część praktycznie na pamięć!!! Wszystko za sprawą filmu, który widziałam dziesiątki razy (serwują mi go w duńskiej telewizji regularnie kilka razy w roku i jakoś nigdy mi nie przyszło do głowy, żeby filmu nie oglądnąć:)). To właśnie spowodowało we mnie brak zaciekawienia tym co się zdarzy na nastepnej stronie, bo już to dokładnie wiedziałam... W tym pojedynku film niechcący pokonał książkę i żałuję trochę, bo wiem, że jej czytanie mogło sprawić mi więcej radości i przyjemności... Z tego też powodu bardzo czekam na następne części serii, a zwłaszcza te następujące po czwartej, bo  książek od piątej do siódmej wogóle jeszcze nie czytałam a filmy widziałam tylko raz, czyli nic już z nich nie pamietam! To dopiero będzie przyjmność...:) 

J. K. Rowling, Harry Potter i komnata tajemnic, Wydawnictwo Media Rodzina, Poznań, s.363.

5 komentarzy:

 1. Oj a w tych książkach od 5 do 7 się dzieje ;) Warto przeczytać ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja napiszę, że HP mnie w ogóle nie przekonuje i tyle ;) wiem, jestem wyjątkiem i chyba ewenementem - bo ani film, ani książka do mnie nie trafia :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Z tych książek nie da się wyrosnąć :)

  Pozdrawiam serdecznie :)
  {http://biblioteczka-pandorci.blogspot.com/}

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja teraz jestem zakamieniałą fanką i uwielbiam całą serię, ale przy pierwszym czytaniu wsiąkłam dopiero w trzeci tom. Dwa pierwsze nie zrobiły na mnie aż takiego wrażenia.

  OdpowiedzUsuń
 5. @Bujaczek właśnie dlatego właśnie na nie czekam najbardziej:)

  @Daria no co mam ci powiedzieć? Ja w Pottera wsiąkłam i tyle:D

  @pandorcia masz rację chyba się nie da...:)

  @lilybeth ja też bardziej czekam na te następne tomy, bo pomimo, że dwa pierwsze też lubię to dopiero od tomu trzeciego zaczyna się naprawdę coś ciekawego dziać, poza tym bohaterowie powoli dorastają i stają się bliżsi takim czytelnikom jak ja:)

  OdpowiedzUsuń