2012-04-17

30 Day Book Challenge - DZIEŃ 14, 15 i 16!

Leniłam się ostatnio jeśli o wyzwanie chodzi... Mam jednak odpowiednie usprawiedliwienie:P Okazało się bowiem, że w temacie dwóch poprzednich dni / zagadnień niewiele mam do powiedzenia, a tym samym do napisania. Postanowiłam więc, że pokuszę się na kolejny post zbiorczy:)

DZIEŃ 14: Książka, która powinna się znaleźć na obowiązkowej liście lektur w szkole średniej.

Nie mam pojęcia! Dodatkowo nawet nie czuję się na siłach ani w posiadaniu jakichkolwiek kompetencji, które umożliwiłyby mi dokonania pod tym kątem analizy przeczytanych przeze mnie do tej pory książek... Cieszę się jedynie, że kochany przeze mnie "Mistrz i Małgorzata" się na tej liście znajduje (mam nadzieję, że wciąż), bo inaczej trafiłabym na tą książkę na pewno zbyt późno...

DZIEŃ 15: Ulubiona książka traktująca o obcych kulturach.

I kolejna zagwozdka, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę fakt, że ja książek traktujących o obcych kulturach nie czytam:/ Jestem raczej 'Eurofilem', no, czasami zahaczę o kraje spoza tego kontynentu, ale to wciąż jest bardzo zbliżony krąg kulturowy, żadne Afryki czy Indie...  Ostatnimi czasy udało mi się przeczytać kilka książek, które w pośredni raczej sposób dotykają tematu Bliskiego Wschodu, ale to dalej nie jest to o co w tym zagadnieniu chodzi, bo czy "Zupa z granatów" to książka o obcej kulturze?:/ Tym samym pozostawiam to zagadnienie bez odpowiedzi...

DZIEŃ 16: Ulubiona książka, którą sfilmowano.

I tutaj wreszcie nie mam żadnego problemu z odpowiedzią:) Pisałam już, że moją ulubioną książką jest "Mistrz i Małgorzata". Teraz zatem napiszę o mojej ulubionej ekranizacji tej książki, którą jest rosyjski 10-odcinkowy miniserial z 2005 roku. Jestem nim całkowicie zafascynowana! Z czystym sumieniem stwierdzam również, że jest to prawdopodobnie najwierniejsza ekranizacja książki, uzupełniona świetną muzyką i doskonałym aktorstwem! Wszystko mi się w tym serialu zgadza, wszystko do siebie pasuje i dodatkowo wielką przyjemność sprawia mi oglądanie ekranizacji "Mistrza i Małgorzaty" w języku w jakim ta książka została napisana (rosyjskiego nie znam ni w ząb, ale od czego są napisy!:P) Polecam bardzo gorąco!


4 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę z tego powodu:) Sama nabrałam ogromnej wręcz ochoty na kolejne już obejrzenie tego serialu.

   Usuń
 2. Witam,
  a gdzie można obejrzeć ten serial? bo strasznie zachęcający ten trailer, a "M&M" też uwielbiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co widzę to na youtubie jest, ale chyba tylko pierwszy odcinek:/ Można go również kupić na allegro, nie jest drogi! Nie sądzę również by był problem ze ściągnięciem tego serialu:D Mam nadzieję, że się nie zawiedziesz na nim. Świetny!

   Usuń